Skip to content

Obserwuj nas

Otwórz w nowym oknie Wesprzyj
Return to mob menu
ClientEarth

14 listopada 2022

Klimat
Ochrona przyrody
Demokracja
Greenwashing
Zanieczyszczenie powietrza
Paliwa Kopalne

Zapraszamy na Open Eyes Economy Summit 2022

22 i 23 listopada 2022 r. w ICE Kraków i online odbędzie się VII Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie wiarygodność i jej odzwierciedlenia w życiu społeczno-gospodarczym i politycznym. Podczas Kongresu będzie miała miejsce premiera raportu “Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski. Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi jest partnerką merytoryczną wydarzenia.

Podczas 2 dni Kongresu 250 międzynarodowych prelegentów i prelegentek dyskutować będzie na najważniejsze tematy społeczno-gospodarcze. Rejestracja na wydarzenie odbywa się na platformie www.live.oees.pl.

W poszukiwaniu wiarygodności

Najwięcej uwagi podczas OEES 2022 poświęcone zostanie wiarygodności ekonomicznej państwa, a także instytucji i przedsiębiorstw. Punktem wyjścia do wieloaspektowej dyskusji na ten temat będą wnioski z obecnie przygotowywanego raportu „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”, którego premiera zaplanowana jest na drugi dzień Kongresu. Raport ten to autorskie opracowanie grupy polskich ekonomistów, na czele z prof. Jerzym Hausnerem,  dotyczące finansów publicznych, stabilności systemu finansowego, praworządności, a także jakości usług publicznych i respektowania zobowiązań międzynarodowych.

W 80 sesjach poruszone zostaną tematy takie jak: prawa człowieka w biznesie, w kontekście potrzeb pracowników i pracowniczek, jakie uwydatniła pandemia COVID-19; społeczny i instytucjonalny wymiar regeneracji miast wobec wyzwań klimatycznych; miasta przystosowane do potrzeb młodego pokolenia; design-thinking i „ko-kreacja” w tworzeniu usług publicznych i empatycznych organizacji; Green Deal i aspekty jego finansowania, a także konflikty, które wokół niego narastają.

Przedstawicielka Fundacji ClientEarth – mec. Agnieszka Warso-Buchanan – wystąpi w sesji zatytułowanej “Miasto odporne i przyjazne klimatowi”, która odbędzie się 22 listopada o g. 13.15.

W programie pojawi się także ścieżka specjalna “Open Eyes to Ukraine”, poświęcona najważniejszym kwestiom gospodarczym, społecznym, politycznym i kulturalnym, kierunkom rozwoju współpracy pomiędzy Polską i Ukrainą, a także aktualnym i przyszłym potrzebom mieszkańców i mieszkanek Ukrainy w kontekście trwającej wojny.

O Kongresie Open Eyes Economy Summit

Open Eyes Economy Summit to kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych, który odbywa się w Krakowie od 2016 roku. Stanowi coroczne podsumowanie działalności ruchu intelektualno-społecznego Open Eyes Economy, zainicjowanego przez prof. Jerzego Hausnera i Mateusza Zmyślonego.

Poprzez interdyscyplinarny program, znane autorytety z życia gospodarczego i społecznego, żywą formułę konfrontującą różne punkty widzenia, OEES z roku na rok wzmacnia swoją pozycję wydarzenia wyjątkowego. Potwierdzają to sukcesy Kongresu w konkursach branży eventowej w kraju (MP Power Awards) i w Europie (Conventa Best Event Award).

W Kongresie biorą udział przedsiębiorcy, naukowczynie, politycy, dziennikarki, aktywiści, artystki i studenci. To wydarzenie gromadzące ludzi myślących odpowiedzialnie, otwarte dla uczestników niezależnie od ich wieku, statusu społecznego, ekonomicznego czy politycznego.

Więcej informacji, szczegółowy program wydarzenia i rejestracja dostępne są na stronie www.kongres.oees.pl.