Fakt, że zanieczyszczenia nie widać, nie oznacza, że nie jest ono problemem.

Powietrze, którym oddychamy, woda, którą pijemy, oceany, od których zależymy, są zanieczyszczone. Nie musi tak być. Pracujemy nad zakazem używania szkodliwych chemikaliów, dążymy do eliminacji zanieczyszczenia plastikiem i walczymy o czyste powietrze.

7,25

mln ton plastiku trafia do oceanów każdego roku

90%

osób na świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem wg Światowej Organizacji Zdrowia

Co robimy

Pociągamy rządy i instytucje państwowe do odpowiedzialności za brak działań na rzecz walki z zanieczyszczeniem powietrza. Walczymy z produkcją plastiku i dążymy do wprowadzenia nowych przepisów, które ograniczą niepotrzebne użycie jednorazowych produktów plastikowych. Pracujemy na rzecz obciążenia wytwórców plastiku środowiskowymi i finansowymi kosztami związanymi z odpadami, które wytwarzają. Wykorzystujemy prawo, aby skuteczniej chronić ludzi i planetę przed szkodliwymi chemikaliami.

Nasze sukcesy

Wygraliśmy przełomowe sprawy sądowe w Wielkiej Brytanii dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Teraz prowadzimy podobne sprawy w innych krajach Europy. Naciskamy na wprowadzenie nowych, bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących ograniczenia produkcji plastiku.

Walczyliśmy o wpisanie BPA, związku zakłócającego działanie układu hormonalnego człowieka, na listę substancji szkodliwych oraz ujawniliśmy nielegalne opóźnienia Komisji Europejskiej w ograniczeniu stosowania szkodliwych chemikaliów.