Działamy na rzecz zmian systemowych dla ludzi i planety

Jesteśmy organizacją społeczną, która w niepowtarzalny sposób pracuje na rzecz ochrony środowiska. W ponad 60 krajach na świecie wykorzystujemy siłę prawa, aby walczyć z kryzysem klimatycznym i zanieczyszczeniem środowiska, a także chronić przyrodę, ludzi i planetę.

Jak pracujemy

  1. Kształtujemy prawo

    Dbamy, aby przepisy w zakresie ochrony środowiska bazowały na badaniach naukowych i odzwierciedlały realia gospodarcze, polityczne, społeczne i kulturowe. Nasza międzynarodowa reputacja w obszarze prawa i polityk stanowi doskonały punkt wyjścia dla naszych wysiłków na rzecz kształtowania prawa i interweniowania, gdy zachodzi taka potrzeba.

  2. Egzekwujemy prawo

    Prawo, które nie jest przestrzegane i stosowane, to jedna z największych przeszkód na drodze do ochrony Ziemi i jej mieszkańców. Mamy ponad 10 lat doświadczenia na tym polu i wiemy, jak wykorzystywać prawo oraz system prawny jako narzędzie zmiany, jak je egzekwować i jak wygrywać sprawy i kampanie.

  3. Poprawiamy dostęp do prawa środowiskowego

    Choć prawo jest potężną bronią w walce z kryzysem ekologicznym, często jest ono trudno dostępne i niezrozumiałe. Wciąż pracujemy nad tym, aby umożliwić ludziom z całego świata dostęp do ochrony, jaką zapewnia im prawo. Wspieramy też prawniczki i prawników oraz organizacje zajmujące się ochroną środowiska w skutecznej pracy na rzecz naszej planety.

ClientEarth stoi na czele zmian tego, jak wykorzystujemy zasoby naszej planety. Ma pozytywne i pragmatyczne podejście do ochrony środowiska oraz poprawia i egzekwuje przepisy w tym obszarze. Coldplay z dumą wspiera tę organizację.
Coldplay, darczyńcy ClientEarth