Jesteśmy jedną z najbardziej ambitnych organizacji zajmujących się ochroną środowiska na świecie

Wykorzystujemy siłę prawa, aby wprowadzać systemowe zmiany, które chronią planetę i jej mieszkańców.

Pracujemy ponad granicami, systemami i podziałami na sektory i w nowatorski sposób wykorzystujemy siłę prawa, aby chronić życie na Ziemi. W tym celu dążymy do wprowadzania kompleksowych, systemowych zmian. Wykorzystujemy siłę prawa, aby zmieniać system – informujemy o prawie, pomagamy w jego wdrażaniu i egzekwowaniu, doradzamy decydentom i decydentkom politycznym, a także szkolimy prawników i prawniczki.

Robimy to ponieważ przyszłość, w której ludzie i planeta współistnieją w harmonii, to nie możliwość, ale konieczność.

Nasza Fundacja

Fundacja “ClientEarth Prawnicy dla Ziemi” jest polskim biurem organizacji ClientEarth i funkcjonuje w ramach globalnej sieci oddziałów i partnerów ClientEarth, działających w ponad 60 państwach. Mamy wspólną wizją przyszłości, w której ludzie i planeta rozwijają się w harmonii. Patrzymy na problemy globalnie i też na globalnym poziomie wypracowujemy strategiczne kierunki naszych interwencji.   

Raporty roczne oraz sprawozdania finansowe

Działanie Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi jest możliwe dzięki dotacjom celowym przyznawanym przez organizację ClientEarth, zarejestrowaną w Anglii i Walii i działającą na podstawie prawa brytyjskiego.
Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi to regionalne biuro międzynarodowej organizacji ClientEarth z siedzibą w Londynie i biurami w Brukseli, Berlinie, Los Angeles, Luksemburgu, Madrycie, Pekinie i Warszawie.

ClientEarth Prawnicy dla Ziemi oprócz działań prowadzonych w Polsce koordynuje także projekty w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Kontakt

Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi

ul. Mokotowska 33/35

00-560 Warszawa

t +48 22 307 01 90

E-mail: info.warszawa@clientearth.org

Kontakt dla mediów: prasa@clientearth.org