Skip to content

Wybierz swoją lokalizację

Wygląda na to, że Twoja lokalizacja nie jest powiązana z witryną. Przypuszczamy, że możesz woleć odwiedzić stronę, która zawiera treści dostosowane do Twojej lokalizacji. Poniżej wybierz stronę, którą chcesz odwiedzić.

Location successfully changed to Polski

Obserwuj nas

Najnowsze działania Otwórz w nowym oknie Wesprzyj
Return to mob menu

Wyszukaj przez słowo klucz

ClientEarth

13 lipca 2022

O ClientEarth

Laura Clarke OBE nową dyrektorką zarządzającą globalnej organizacji ClientEarth

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Laura Clarke OBE została wybrana nową dyrektorką zarządzającą (CEO) globalnej organizacji ClientEarth. Laura dołączy do ClientEarth 5 września. Wtedy też założyciel ClientEarth i dotychczasowy CEO James Thornton obejmie niewykonawczą rolę założyciela i prezesa.  

Laura przechodzi do ClientEarth ze świata dyplomacji, gdzie pełniła funkcję Wysokiej Komisarz Zjednoczonego Królestwa w Nowej Zelandii. Spędziła ostatnie 20 lat w brytyjskim rządzie i na stanowiskach dyplomatycznych w Afryce, Azji i Europie. Zajmowała się kwestiami klimatu, środowiska i zrównoważonego rozwoju. Laura wnosi do organizacji głęboką znajomość globalnej polityki i stosunków międzynarodowych, a także rozległe doświadczenie w zakresie przywództwa i budowania partnerstw. 

Jako Wysoka Komisarz pracowała nad wzmocnieniem relacji między Zjednoczonym Królestwem a Nową Zelandią, między innymi poprzez negocjacje umowy o wolnym handlu, współpracę z Nową Zelandią i Południowym Pacyfikiem podczas brytyjskiej prezydencji w COP26 oraz prace nad bezpieczeństwem międzynarodowym. Pracowała również nad wzmocnieniem relacji Zjednoczonego Królestwa z rdzenną ludnością nowej Nowej Zelandii - Māori. Jako Gubernatorka Wysp Pitcairn odpowiadała za zarządzanie i zrównoważony rozwój Wysp, a także za wysiłki mające na celu maksymalizację korzyści płynących z morskiego obszaru chronionego – czwartego co do wielkości na świecie.  

Komentując swoją nominację, Laura Clarke powiedziała:     

"Jestem zachwycona możliwością kierowania tak pionierską i skuteczną organizacją w tym krytycznym dla naszej planety czasie. W ciągu 15 lat od założenia jej przez Jamesa, organizacja ClientEarth wywarła ogromny wpływ na środowisko. Cieszę się, że będę mogła współpracować wspaniałym zespołem i sympatykami organizacji, aby pogłębiać jej dokonania. To nowy, ekscytujący rozdział, w którym ClientEarth rozszerza swój wpływ na cały świat, pracując nad zmianami, które są niezbędne, aby chronić całe życie na Ziemi. Nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy działać".   

Howard Covington, przewodniczący globalnej Rady Powierniczej ClientEarth, powiedział:   

"Jesteśmy ogromnie podekscytowani nominacją Laury. Wnosi ona do ClientEarth umiejętności przywódcze, energię i doświadczenie w zakresie polityki globalnej, które są potrzebne, aby zapewnić jak największy wpływ w tej krytycznej dla przyszłości naszej planety dekadzie. Jest osobą, która może wykorzystać fantastyczne osiągnięcia Jamesa, który stworzył ClientEarth i przekształcił ją w jedną z najbardziej wpływowych organizacji ekologicznych na świecie".   

Chociaż James Thornton nie będzie już częścią zespołu zarządzającego organizacją, nadal będzie zaangażowany w działalność ClientEarth, oferując ekspertyzę prawną i doradztwo strategiczne oraz działając jako silny przedstawiciel organizacji na zewnątrz.