Skip to content

Wybierz swoją lokalizację

Wygląda na to, że Twoja lokalizacja nie jest powiązana z witryną. Przypuszczamy, że możesz woleć odwiedzić stronę, która zawiera treści dostosowane do Twojej lokalizacji. Poniżej wybierz stronę, którą chcesz odwiedzić.

Location successfully changed to Polski

Obserwuj nas

Najnowsze działania Otwórz w nowym oknie Wesprzyj
Return to mob menu

Wyszukaj przez słowo klucz

ClientEarth

30 listopada 2021

Klimat
O ClientEarth

Zielony Orzeł “Rzeczpospolitej” dla ClientEarth

Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi została wyróżniona tytułem Zielony Orzeł “Rzeczpospolitej” w kategorii organizacji ekologicznych. Redakcja oraz kapituła doceniły podejmowanie przez nas działań prawnych w skali mikro i makro na rzecz środowiska naturalnego.

– Nie ma większego wyzwania stojącego przed nami niż walka o klimat i związane z nią wyzwania środowiskowe. Kryzys klimatyczny będzie poważnym testem dla demokracji, ale także dla naszego człowieczeństwa – powiedziała Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, prezeska ClientEarth, dziękując za wyróżnienie podczas gali online.

– ClientEarth zmienia Polskę od 10 lat, a narzędziem zmiany jest prawo. ClientEarth to ludzie, którym nie jest wszystko jedno. Mają supermoce: wiedzą wszystko o wieku rębnym drzew, mają wizję jak zmienić polskie miasta do 2025 roku, pamiętają każdy strasburski wyrok w sprawach środowiskowych, mają odwagę Dawida stając po drugiej stronie sali sądowej do walki z Goliatem XXI wieku: państwem czy państwowymi spółkami. Zielony Orzeł doda nam skrzydeł. Dzięki Państwu czujemy, że ta walka nie jest walką garstki aktywistów, tylko naszą wspólną sprawą – dodała prezeska.

Wśród wyróżnionych organizacji znalazły się również Instytut na Rzecz Ekorozwoju oraz Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cites", którym serdecznie gratulujemy!