Główny obszar zainteresowania

Agnieszka Warso-Buchanan pracuje w naszym warszawskim biurze i zajmuje się sprawami związanymi z czystym powietrzem. Działa w ramach programu sporów strategicznych, a jej praca ma na celu egzekwowanie unijnych norm jakości powietrza w krajach UE.

Doświadczenie

Przed dołączeniem do ClientEarth Agnieszka pracowała w sądach w Warszawie oraz współpracowała przy projektach badawczych i procesowych z adwokatami z Brick Court Chambers i międzynarodowych kancelarii prawnych w Londynie.

Wykształcenie

Jest radczynią prawną oraz magistrem prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła także program LL.M. na Queen Mary, University of London, gdzie specjalizowała się w unijnym prawie ochrony środowiska oraz unijnym prawie konkurencji. W 2008 roku, po ukończeniu aplikacji sądowej, złożyła egzamin sędziowski. W 2019 roku znalazła się w gronie prawników i prawniczek wyróżnionych za działalność pro bono na rzecz społeczeństwa przez Dziennik Gazetę Prawną.

Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska naturalnego to kwestie, które obecnie wymagają najwyższej uwagi. W ClientEarth mogę współpracować z utalentowanymi prawnikami, którzy z pasją angażują się w prowadzone sprawy, chcą jednocześnie realizować pozytywne i konieczne zmiany w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Wspólnie w ramach ClientEarth jesteśmy w stanie pozytywnie odmienić świat.

Agnieszka pracuje nad