Główny obszar zainteresowań

Marcin dołączył do ClientEarth w listopadzie 2022. Pracuje jako radca prawny w dziale Prawa Ochrony Środowiska, gdzie zajmuje się strategicznymi postępowaniami sądowymi dot. zmiany klimatu (strategic climate litigation) oraz zarządzaniem działaniami w dziedzinie klimatu (climate governance).   

Doświadczenie

Marcin posiada doświadczenie w obszarze prawa klimatycznego, prawa Unii Europejskiej, prawa międzynarodowego prywatnego, jak również prawa międzynarodowego publicznego; występował wielokrotnie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Poprzednio zatrudniony w kancelariach DZP i CMS, w Biurze Trybunału Konstytucyjnego oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. 

Wykształcenie

Marcin ukończył jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku prawo (z wyróżnieniem) i ekonomia (z wyróżnieniem); ancien pensionnaire étranger École Normale Supérieure (rue d’Ulm, Paryż).

Marcin jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Mówi po polsku, angielsku, francusku, niemiecku, włosku, japońsku, hiszpańsku, rosyjsku oraz po śląsku (znajomość podstawowa). 

Dokądkolwiek idziesz, idź z całego serca - Konfucjusz.

Marcin pracuje nad